یادگارهایی که در زمان امام عسکری قد علم کردند
مام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع)هرگز در جمع عمومی ادعای امامت نمی کردند بلکه امامتشان را نیز انکار میکردند مثلا امام سجاد(ع) در دعای 47 صحیفه برای امام زمان خویش دعا کرده است
آیا شناخت نشانه های ظهور، واجب است؟
این دو حدیث معتبر در کتاب الکافی کلینی و کتاب کمال الدین صدوق، و حدیث های مشابه دیگر، دلالت بر این دارد که ظهور امام مهدی علیه‌السلام، متوقف بر نشانه های حتمی است که باید به وقوع بپیوندد.
شعری تقدیم به شیعیان نیجریه
در پی حمله ارتش نیجریه به شیعیان این کشور و شهادت 300 نفر از شیعیان سجاد شاکری از شعرای کشوری شعری تقدیم به فدائیان حضرت اباعبدالله شیعیان مظلوم نیجریه سروده است.
از بزرگترین جامعه شیعه آفریقا چه می دانید؟
جامعه شیعه نیجریه با ده میلیون نفر جمعیت بزرگترین جامعه شیعه آفریقا می باشد.
مبانی فقهی دومین نامه رهبری
نکته بسیار مهمّ و قابل توجه در این میان این است که اطلاق روایات فوق شامل موردی که شخص مورد هجوم شرعاً مهدور الدم است می گردد بلکه بالاتر از آن شأن صدور برخی از این روایات مانند روایت معتبره ابی الصباح الکنانی در همین مورد است.
حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان مطرح کرد:
«آرمانگرایی» و «واقع‌بینی» دوگانه نیست، عینا یکی است
حجت الاسلام پناهیان گفت: ذاتاً هیچ‌گونه تنافی بین واقع‌گرایی و آرمان‌خواهی وجود ندارد. آرمان‌های فراگیر و باثباتی که برآمده ازیک واقع‌گرایی صحیح هستند، توانسته‌اند به تحقق در عرصه‌ واقعیت‌ها بینجامند.
شفای یافتن کودک معلول در روز اربعین + تصاویر
پدر کودک شفا یافته می‌گوید: در اوج زیارت اربعین و شلوغی های اطراف حرم مطهر متوجه شدم احمد با صدای بلند و همراه با گریه فریاد می‌زند "لبیک یا حسین" به او گفتم احمد چه شده؟
پرویز امینی
پدیده اربعین تجربه فشرده‌ای از زیست جهان تشیع است
پدیده راهپیمایی و اجتماع بیست و چند میلیونی اربعین «تجربه فشرده‌ای از زیست جهان تشیع است». زیست جهان مجموعه باورها و آگاهی‌های بین‌الاذهانی است که تفسیر مشترک ما را از جهان اجتماعی می‌سازد.
۴ شاخصه‌ اقتصادی حکومت امام زمان(عج)
در منطق اسلامی، رفاه اقتصادی با محوریت ایمان به خدا و عمل به دستورات الهی تعریف می‌شود. به همین دلیل شاخصه اقتصادی جامعه منتظر امام عصر(عج) نیز بر پایه ایمان است و اگر جامعه بخواهد به رونق اقتصادی برسد بایستی با محوریت ایمان و تقوا باشد.
چرا قمه‌زنی بدعت است
آیا قمه‌زنی از مصادیق عزاداری است؟ در این گزارش ۷ دلیل بر رد این موضوع ارائه می‌شود.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>