امروز : دوشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٨
 
6 نیاز تغذیه ای برای دانشجویان
دانشجویان باید با نیازهای پایه و اساسی خودشان آشنا باشند و بدانند که نیازهای واقعی بدنشان فیبر برای روده سالم است و اینکه نیاز به پروتئین خوب دارند که می‌تواند شامل انواع آجیل و غلات کامل باشد
یحیی آل اسحاق:
باید از فرصت اختلافات پیش آمده روسیه و ترکیه، نهایت استفاده را ببریم
وی با بیان اینکه درآمد ترکیه از صادرات به روسیه حدود بالای 5 تا 6 میلیارد دلار بود، اشاره می کند: یکی از درآمدهای ترکیه از باب گردشگری مسافران به روسی به این کشور بود.
بودجه را بر اساس اقتصاد لیبرالی می‌نویسند، نه مقاومتی
در این راستا دولت بایستی افرادی مطمئن و دست پاک در کارهای اقتصادی بگمارد و روی آنها نظارت های شدیدی را اعمال کند این کار در بخش دولتی بهتر از بخش خصوص امکانپذیر است
نیاز به یک نظریه مرجع برای وحدت حوزه و دانشگاه
به نظرم به دلیل همان آسیب شناسی ای که عرض کردم الگوی ارتباط حوزه و دانشگاه هنوز باید شفاف تر از گذشته شود، گام های مفیدی را نظام برای ارتباط این دو برداشته است، اما باید این گام ها مقداری دقیقتر و اثر بخش تر باشد.
گفتگویی خواندنی با استاد نمونه دانشگاه الزهرا (س)
اساتید از پتانسیل دانشجویان استفاده نمی کنند
نقش آموزش خیلی مهم است. مدرسه‌ای که من می‌رفتم، معلم‌ها اکثرا خارج از کشور درس خوانده بودند و تکنیک‌های آن‌ها را با خودشان آورده بودند. با روشهای متفاوت آن‌ها از‌‌ همان بچگی آشنا شدم
حجت الاسلام احمد رهدار:
دانشگاه مناسب ترین بستر برای نفوذ غرب است
یک پیشینه تاریخی خدمتتان عرض می کنم. شاید یکی از اتفاقاتی که در قرن بیستم افتاده است و تا به امروز سایه اش بر سر ما سنگینی کرده ظهور یک جریانی به نام جریان مستشرقین شرقی است.
جنبش دانشجویی، صادق کوشکی و آسیب شناسی یک حرکت
جنبش دانشجویی بازنده است اگر...
حرکت دانشجویی چند مشخصه دارد به صورت عام. یکی از آن‌ها مبتنی بر دانش بودن است، یعنی از آگاهی سرچشمه بگیرد، احساسی نباشد، عاطفی نباشد و مبتنی بر شناخت باشد.
حجت السلام طائب، استاد تاریخ اسلام پاسخ می دهد:
آیا اکنون در شرایط صلح امام حسن (ع) قرار داریم؟
توجه به این نکته خیلی مهم است که یکی از تفاوت های عمده زمان امام حسن (ع) با شرایط فعلی این است که امام استقراری در حکومت نداشتند و امام وارث تقریباً فقط کوفه بودند.
گفتگو با حجت الاسلام احمد سالک؛
تغییر تاکتیک مبارزه توسط امام مجتبی(ع)
سیره امام حسن مجتبی (ع) در برخورد با دشمنان و در اجرای وصیت امیرالمومنین (ع) و در رابطه با قاتل حضرت حفظ کرامت انسانی در همه ابعاد از سیره حضرت است.
روی سنگ قبر محمدرضا پهلوی بنویسید که او نوار کاست را فراموش کرد
رسانه هایی مثل اینترنت و رسانه های مبتنی بر فضای مجازی را که در حدود 40 سال اخیر پدید آمده اند نیز پست مدرن می نامند.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>